Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biografia

 

Jarosław Tarnawski - poznański organista i pedagog, doktor sztuk muzycznych. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a od 13 roku życia, gra na organach. W latach 1999-2004 studiował w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie prof. Elżbiety Karolak. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na tejże uczelni na stanowisku asystenta (od 2014 roku jako adiunkt). W latach 2005-2008 studiował na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. W roku 2012 ukończył studia w Musikhochschule Lübeck w klasie prof. Arvida Gasta. Obecnie odbywa studia solistyczne w Hochschule für Musik w Detmold pod kierunkiem prof. Martina Sandera. Odbył liczne kursy mistrzowskie u takich organistów jak: Olivier Latry, Wolfgang Zerer, Michael Radulescu, Bine Bryndorf, Martin Haselböck, Susan Landale.

Jako wykonawca koncentruje swoje zainteresowania szczególnie na muzyce francuskiej XIX i XX wieku. Interesuje się również żywo muzyką niemiecką okresu romantyzmu. Prowadzi aktywne życie koncertowe – gościł na wielu festiwalach w Polsce i poza jej granicami, a od 2012 roku koncertuje również w duecie organowym ze swoją żoną, Agnieszką Tarnawską.


Jest laureatem nagród na następujących konkursach organowych:
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi – wyróżnienie
- Międzynarodowy Konkurs im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu w 2000 roku – wyróżnienie
- Międzynarodowy Konkurs Organowy w Brnie w 2002 roku – wyróżnienie
- Międzynarodowy Konkurs Organowy Westfalen-Lippe w Bochum (2005) – 2. nagroda
- Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Kurta Bosslera w Heidelbergu (2011) – 2. nagroda
- Międzynarodowy Konkurs Organowy Schramberger Eberhard Friedrich Walcker Preis 2012  – 2. nagroda

Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dwukrotnie), jak również niemieckiej fundacji Possehl-Stiftung.

Jego wychowankowie – studenci klasy organów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego mają na swoim koncie liczne nagrody na konkursach organowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Joomla templates by a4joomla